Reprezentacja Polski złożona z piłkarzy grających na co dzień w T-Mobile Ekstraklasie pokonała w tureckim Kundu 4:1 (2:0) Macedonię, która z dwoma wyjątkami także wystąpiła w krajowym składzie.

Nasi kadrowicze rozpoczęli spokojnie, jednak powoli zyskiwali przewagę. Po dziesięciu minutach grający dzisiaj z opaską kapitańską Tomasz Jodłowiec został nieprzepisowo kopnięty przez rywala w polu karnym i arbiter Hüseyin Göçek wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Szymon Pawłowski, lecz jego intencje wyczuł Kristijan Naumovski. Golkiper Dinama Bukareszt „wypluł” futbolówkę przed siebie, jednak miał pecha, bo najszybciej dobiegł do niej Arkadiusz Milik i wpakował ją między słupki.

Drugie trafienie padło w 23. minucie. Wysokie dośrodkowanie Łukasza Brozia wykorzystał skrzydłowy Zagłębia Lubin i głową z bliskiej odległości trafił do siatki. Na kolejnego gola musieliśmy czekać aż do 63. minuty. Najpierw po wrzutce Dominika Furmana bliski trafienia był Artur Jędrzejczyk, ale jego uderzenie głową powstrzymał Naumovski. Defensor Legii Warszawa dopiął swego kilkadziesiąt sekund później, gubiąc krycie i nie dając szans macedońskiemu bramkarzowi.

W 79. minucie piękną akcję lewą stroną wykonało trio Rymaniak-Kaźmierczak-Kupisz. Ten ostatni dośrodkował w szesnastkę. Piłka przeskoczyła obrońcę Macedonii i trafiła pod nogi wprowadzonego w przerwie Waldemara Soboty. Zawodnik Śląska Wrocław dobrze ją przyjął i z woleja strzelił swoją drugą bramkę dla reprezentacji.

Honorowe trafienie dla drużyny z Bałkanów zaliczył Dejan Blaževski. Trzy minuty przed końcem pomocnik popisał się strzałem z dystansu, którego nie zdołał zatrzymać wyraźnie spóźniony Łukasz Skorupski.

Macedonia – Polska 1:4 (0:2)