fortuna

Polska kolonia w Wielkim Tyrnowie?

Już niebawem do Michała Protasewicza i Krzysztofa Hrymowicza, mogą dołączyć kolejni rodacy. Na testy do Etaru Wielkie Tyrnowo udadzą się bowiem dwaj byli gracze Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Protasewicz i Hrymowicz kilkanaście dni temu związali się z ostatnią drużyną bułgarskiej ekstraklasy półrocznymi umowami. Jeszcze dziś do ich obozu w tureckim Belek dołączą Mariusz Sacha i Sławomir Cienciała.

Sacha rozwiązał niedawno za porozumieniem stron swój kontrakt z bieskim klubem. W obecnym sezonie pomocnik wystąpił jedynie w czterech meczach.

Cienciale natomiast z końcem ubiegłego roku wygasła umowa z „Góralami” i klub postanowił jej nie przedłużać. Jesienią defensor wystąpił na ekstraklasowych boiskach siedmiokrotnie.

Jeśli Sacha i Cienciała zwiążą się z outsiderem A Profesionałnej Futbołnej Grupy, w Bułgarii w krótkim czasie stworzy się mała kolonia polskich graczy. Oprócz wymienionych zawodników Etaru, w zimowym okienku transferowym do tego kraju trafił także Adam Stachowiak, który podpisał kontrakt z Botewem Płowdiw.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.