Łukasz Załuska już zimą może odejść z Celticu Glasgow. Zainteresowana sprowadzeniem polskiego bramkarza jest Polonia Warszawa.

„Jesteśmy zainteresowani Łukaszem Załuską” – stwierdził na łamach „Przeglądu Sportowego” właściciel Polonii Józef Wojciechowski. „Słyszałem, że Szkoci chcą za niego dostać 500 tys. euro. Więcej nie mogę powiedzieć, żeby mi to nie popsuło negocjacji” – dodał szef „Czarnych Koszul”.

Kontrakt Załuski z Celtikiem jest ważny do czerwca 2012 roku. Po odejściu Artura Boruca były bramkarz Dundee United liczył, że to on będzie podstawowym bramkarzem „The Bhoys”. Tak też było, jednak po porażce w eliminacjach do Ligi Europy 0:4 z Utrechtem, pod koniec sierpnia, Polak usiadł na ławce rezerwowych.

„Nie ukrywam, że siedzenie na ławce nie spełnia moich ambicji. Gdybym miał 21 lat, to mógłbym się na to godzić. Ale mam 28 i chcę grać” – stwierdził bramkarz Celticu.

Załuska rozważa powrót do Polski, w której grał ostatnio w 2007 roku w barwach Korony Kielce. „Jeśli dostanę ofertę z silnej ligi zachodniej, to oczywiście będę chciał z niej skorzystać, ale powrotu do kraju absolutnie nie wykluczam. Nie wystarczą jednak moje chęci, musi się na to zgodzić klub” – zakończył golkiper.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.