Eugen Polanski wraca do swojej optymalnej dyspozycji. W meczu 15. kolejki Bundesligi przeciwko Hannoverowi 96 zaliczył kolejną asystę w obecnym sezonie. Jego drużyna pokonała klub Artura Sobiecha 2:1 (1:1).

Polanski wybiegł w podstawowym składzie, natomiast „Ślimak” rozpoczął zawody na ławce. W 10. minucie Shawn Parker uderzył z dystansu, jednak Ron-Robert Zieler zdołał sparować strzał na słupek. Na nieszczęście niemieckiego golkipera, najszybciej do futbolówki dopadł Nicolai Müller i umieścił ją w siatce.

H96 nie zamierzał się poddawać. W 28. minucie doprowadzili oni do remisu za sprawą trafienia Christiana Schulza. Od 49. minuty Mainz musiało grać w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą kartką ukarany został ich bramkarz, Christian Wetklo. W tej sytuacji murawę opuścić musiał Parker, a w jego miejsce wszedł 19-letni Loris Karius.

Często zdarza się, że zespoły grające w osłabieniu prezentują się lepiej, niż przed stratą kolegi. Tak było i tym razem. W 89. minucie z lewej strony idealnie dośrodkował 26-letni reprezentant Polski, a głową między słupki trafił Ádám Szalai. Kilkadziesiąt sekund wcześniej na placu gry zameldował się Artur Sobiech, który zmienił Mame Dioufa.

1. FSV Mainz 05 awansowało na szóste miejsce w tabeli (23 punkty). Hannover ma 20 „oczek” i jest dziesiąty.