W 17. kolejce The Championship na angielskich boiskach wyszło trzech Polaków. Najciekawiej zapowiadał się mecz Hull City z Ipswich Town, gdzie naprzeciwko siebie stanęli Kamil Grosicki i Bartosz Białkowski. Mecz zakończył się remisem 2:2. Nirmingham City z Tomaszem Kuszczakiem w bramce wygrało 1:0 z Nottingham Forest 1:0.

Hull City na własnym stadionie podejmowało Ipswich Town. Drużyna Kamila Grosickiego przeważała, ale już w 6. minucie straciła gola. Po zagraniu piłki przez Jonasa Knudsena, golkipera gospodarzy pokonał David McGoldrick. W 34. minucie Bartosz Białkowski pierwszy raz w tym meczu kapitulował po strzale Jarroda Bowena. Po zmianie stron Hull City objęło prowadzenie. Polskiego bramkarza tym razem pokonał Nouha Dicko. W 68. minucie boisko opuścił Kamil Grosicki, jego miejsce pojawił się Jackson Irvine. Kiedy wydawało się, że gospodarze dociągną wygraną do końca, w 88. minucie Jordan Spence doprowadził do remisu. Kamil Grosicki zagrał dość przeciętnie, trochę bez polotu, natomiast Bartosz Białkowski nie miał za wiele do powiedzenia przy straconych bramkach więc występ polaka można ocenić pozytywnie.

Jeszcze lepiej spisał się Tomasz Kuszczak, który zachował czyste konto w wygranym meczu jego drużyny Birmingham City przeciwko Nottingham Forrest (1:0).

Queens Park Rangers przegrał 1:2 z Aston Villa, a w drużynie gospodarzy mecz na ławce rezerwowych oglądał Paweł Wszołek. Również Mateusz Klich nie może być zadowolony z weekendu, gdyż nie dostał powołania w meczu jego drużyny Leeds United przeciwko Middlesbrough.