fortuna

Polacy w III rundzie FA Cup

W Kingston upon Hull rozlosowano dziś pary III rundy Pucharu Anglii. Mecze tej fazy zostaną rozegrane na początku stycznia. Na tym etapie wystąpi kilku Polaków.

Arsenal Londyn Wojciecha Szczęsnego trafił na innego przedstawiciela Premier League – Hull City. Sentymantalny powrót będzie mógł zaliczyć natomiast Bartosz Białkowski, który przez wiele lat był zawodnikiem Southampton FC, a niebawem będzie miał okazję wyeliminować ten klub wraz ze swoim Ipswich Town z rozgrywek pucharowych.

Bournemouth Artura Boruca trafiło dosyć dobrze, ponieważ ich rywalem będzie znajdujący się w dolnej części tabeli Championship Rotherham United. Huddersfield Town Radosława Majewskiego zmierzy się natomiast u siebie z Reading, a Swansea City Łukasza Fabiańskiego na poznanie rywala musi poczekać do rewanżowego starcia Oxfordu z Tranmere Rovers.

Trudne zadanie będzie miało Leicester City, którego piłkarzem jest Marcin Wasilewski, ponieważ w losowaniu trafiło na niedawnego pogromcę liderującej w tabeli Chelsea Londyn, Newcastle United. Nie wiadomo, jak potoczy się przyszłość Tomasza Kuszczaka z Wolverhampton, najprawdopodobniej w styczniu będzie on już wolnym graczem, gdyż jego umowa z „Wilkami” wygasa wraz z końcem roku, a były reprezentant Polski nie zaliczył w niej jeszcze debiutu. „Wolves” trafili w losowaniu na Fulham.

Ostatnim z Polaków, który może wystąpić w III rundzie FA Cup może być Artur Krysiak, którego Yeovil Town czeka jeszcze rewanż z Accrington Stanley. Stawka jest wysoka, gdyż triumfator tego starcia, na kolejnym etapie podejmie u siebie Manchester United.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.