AJ Auxerre nie pokusiło się o sprawienie niespodzianki i zasłużenie przegrało na własnym stadionie z Realem Madryt 0:1 po bramce Angela Di Marii w końcówce spotkania. W barwach gospodarzy od pierwszej minuty pojawił się Dariusz Dudka, który skorzystał na kontuzji podstawowego obrońcy Jean-Pascala Mignota. Drugi z Polaków w barwach francuskiego klubu, Ireneusz Jeleń usiadł na ławce rezerwowych, podobnie jak bramkarz Królewskich, Jerzy Dudek.

– Obiecuję, że jeśli zdrowie pozwoli to Real zapamięta mnie na długo – zapewniała gwiazda klubu z Stade l’Abbé-Deschamps.

Z zapowiedzi wyszło niewiele. Irek pojawił się na boisku po przerwie, swoim wejściem ożywił grę ofensywną zespołu, jednak tak do końca nie był sobą. Przegrywał pojedynki biegowe, przyjmował niedokładnie, a jak strzelał to niecelnie tak jak w doliczonym czasie gry gdy zmarnował szansę na wyrównanie. Problemy z kolanem w ostatnich dniach dały znać o sobie.

Pocieszająca była za to postawa Dariusza Dudki, który rozegrał bardzo dobry mecz jak na piłkarza ostatnio nie wchodzącego nawet z ławki. 27-letni obrońca nie popełnił większych błędów i dzielnie stawiał czoła „błyszczącym” gwiazdkom Realu

Trzecia drużyna ubiegłego sezonu we Francji nie miała tak naprawdę atutów, które mogłyby sprawić, że pokonałaby ona Real mimo iż ten jest wyraźnie bez formy w rezultacie zamyka stawkę z zerowym dorobkiem punktowym pozostając bez strzelonej bramki. O przełamanie w kolejnym meczu z Ajax-em może nie być łatwiej.

AJ Auxerre – Real Madryt 0:1 (0:0)