Polskie popołudnie w Stuttgarcie. W spotkaniu dwudziestej siódmej kolejki Bundesligi- Aktualny mistrz kraju podejmował VfB Stuttgart. Po dość brzydkim meczu zwycięstwo odniosła drużyna Borussii. Zwycięskie gole strzelili: Piszczek i Lewandowski.

Od pierwszego gwizdka w składzie ekipy z Dortmundu znalazł się tylko Robert Lewandowski. Na ławce rezerwowych usiadł Łukasz Piszczek, a poza kadrą meczową z powodu kontuzji znalazł się Jakub Błaszczykowski, który powinien być gotowy na pojedynek z Malagą CF w Lidze Mistrzów.

Od pierwszego gwizdka ładniej piłkę rozgrywali zawodnicy gospodarzy, którzy już na początku zmarnowali dwie dobre sytuacje na bramkę. Sytuacji sam na sam nie potrafił zamienić na gola napastnik VfB, który trafił wprost w golkipera gości.

Nieskuteczność Stuttgartu wykorzystała Borussia. W 29. minucie ładnym strzałem po długim roku popisał się Łukasz Piszczek, który wyprowadził Dortmund na prowadzenie. Warto nadmienić, że Polak zaledwie pięć minut wcześniej zmienił kontuzjowanego Schmelzer, który najprawdopodobniej ze złamanym nosem opuszczał plac gry.

Konfrontacja w Stuttgarcie obfitowało w dużą ilość groźnych faulów, w który uczestniczył Robert Lewandowski.

Po przerwie gra wyglądała bardzo podobnie do tego, co oglądaliśmy w pierwszych trzech kwadransach. Momentami brutalne spotkanie czerwoną kartką potwierdził w 69. minucie gracz Stuttgartu, Niedermeier. To nie załamało koncepcji zawodnikom w biało- czerwonych strojach, którzy kilka minut wcześniej doprowadzili do remisu 1-1.

Ostatnie dziesięć minut należało już do Borussii. Na osiem minut przed zakończeniem meczu akcję Łukasza Piszczka mocnym strzałem na bramkę zakończył Robert Lewandowski, dla którego to już dwudzieste trafienie w tym sezonie.

Wygrana Borussii opóźni koronację nowego mistrza Niemiec- Bayernu Monachium.