Sześciu zawodników posiadających polskie paszporty pojawiło się w sobotnich spotkaniach w Anglii. Najlepsze noty wśród zawodników występujących w dniu wczorajszym zebrał Tomasz Kuszczak.

Premier League

Z powodu kontuzji w kadrze meczowej nie znaleźli się: Wojciech Szczęsny oraz Łukasz Fabiański.

Radosław Majewski po dłuższej przerwie pojawił się na boisku w barwach Nottingham Forest w meczu z Peterborough United. Zespół reprezentanta Polski, który na placu gry pojawił się w 80 minucie wygrał 1:0.

Tomasz Cywka występujący w Barnsley został zmieniony w 68. minucie, a jego drużyna uległa Leeds United 1:0.

Grzegorz Sandomierski (Blackburn Rovers) znalazł się poza kadrą meczową w przegranym przez jego zespół spotkaniu z Wolverhampton. W drużynie „Wilków” z powodu kontuzji w kadrze meczowej nie było miejsca dla Sławomira Peszki.

Npower Championships

W meczu Middlesbrough z Watfordem do 76. minuty na placu gry przebywał mający polskie obywatelstwo Lukas Jutkiewicz. Zespół polaka pokonał rywali 2:1.

Tomasz Kuszczak zachował czyste konto w spotkaniu z derby County. Brighton & Hove Albion, którego barw broni reprezentant Polski po 10. kolejkach plasuje się na 5 pozycji.

League One

Całe spotkanie w barwach Notts County rozegrał wychowanek Olimpii Elbląg Bartosz Białkowski. Zespół byłego reprezentanta polskiej młodzieżówki przegrał 1:0.

League Two

Artur Krysiak (Exter City) całe spotkanie swojego zespołu spędził na ławce rezerwowych. Exter przegrało 2:0 z Port Vale.