Świetnie w meczu 26. kolejki 3. Fußball-Ligi zaprezentowali się piłkarze pochodzący z Polski. Bramki dla Holstein Kiel zdobyli Jarosław Lindner i Rafał Kazior, dzięki czemu drużyna ta pokonała SC Preußen Münster, w którym wystąpił Marcus Piossek 3:1 (2:1).

Wszyscy trzej nasi rodacy znaleźli się w podstawowych składach swoich drużyn. Jako pierwszy z Polaków do siatki trafił w 39. minucie Lindner, dla którego to dopiero pierwsze trafienie w tym sezonie. Było to uderzenie na 1:1, bowiem chwilę wcześniej dla gospodarzy bramkę zdobył Mehmet Kara.

Dwa następne gole dla ekipy z Kilonii zdybył ich kapitan, Rafał Kazior. Pomocnik po dzisiejszym meczu ma już siedem trafień w tym sezonie. Piossek i Lindner nie zanotowali całego występu. Były młodzieżowy reprezentant Polski opuścił plac gry w 67. minucie zmieniony przez Emila Atlasona. Piłkarz Holstein Kiel grał natomiast cztery minuty więcej.