Przegrana z Rayo Vallecano praktycznie gasi nadzieje Realu Betis Sevilla na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii. Zespół, w którym występuje Damien Perquis uległ rywalowi 1:3.

Reprezentant Polski po kontuzji ponownie znalazł się w wyjściowym składzie ligowego beniaminka, jednak to nie uchroniło zespołu z Sevilli od kolejnej porażki w obecnym sezonie.

Na zwycięstwo gospodarzy w pełni zapracował zawodnik Betisu- Paulão. To właśnie po fatalnym błędzie Brazylijczyka łatwą bramkę zdobył Ruben Rochina – otwierając wynik spotkania na 1:0. W dwudziestej siódmej minucie wspomniany wcześniej Paulao, chcąc wybić piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu wpakował piłkę do własnej siatki.

Nie czekając na dalszy rozwój sytuacji trener Betisu Sevilla zdecydował się na pierwszą zmianę w swoim zespole. Z boiska zszedł strzelec samobójczego trafienia Paulao, a na jego miejsce wszedł Vadillo. Goście próbowali szybko odpowiedzieć na stratę gola, ale dobrej sytuacji na gola nie potrafił zamienić jeden z piłkarzy Betisu.

Do przerwy mieliśmy zatem dwubramkowe prowadzenie Rayo. W drugich trzech kwadransach słabo grających w obronie graczy Betisu dobił Larrivey- strzelając trzeciego gola. Beniaminek był w stanie, jednak zmniejszyć rozmiary porażki do dwóch trafień. Honorowego gola zdobył Javi Chica.

Grający od początku meczu Damien Perquis został zmieniony w 67. minucie.