fortuna

Pogrom Sampdorii w debiucie Salamona i Wszołka

Sampdoria Genua rozgromiła reprezentację miasta Bardonecchia 16:0 (3:0, 8:0) w pierwszym spotkaniu przygotowawczym do nowego sezonu. Debiuty we włoskim klubie zaliczyli Bartosz Salamon i Paweł Wszołek.

Mecz został rozegrany nietypowo, bo tercjami – jednej 40-minutowej oraz dwóch 30-minutowych. W pierwszej wystąpił Wszołek, który w systemie 3-5-2 został ustawiony na lewym skrzydle. Polak zaliczył asystę przy premierowym golu w meczu, którego autorem był w 16. minucie Roberto Soriano.

Po zmianie stron były zawodnik Polonii Warszawa nie pojawił się już na boisku, na którym na środku obrony zameldował się Salamon. Reprezentant Polski zagrał także w trzeciej tercji, jednak nie miał wielu okazji do wykazania swoich umiejętności.