W ostatniej kolejce Bundesligi U-19 bardzo dobrze spisali się polscy zawodnicy, którzy zdobywali bramki dla swoich zespołów.

Reprezentujący RB Lipsk Kamil Wojtkowski zdobył jedną z bramek dla swojego zespołu w wygranym 5:0 spotkaniu 5. kolejki Bundesligi U-19. Jego zespół z 11 oczkami na koncie zajmuje obecnie czwartą pozycję. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Przemysław Płacheta. Wojtkowski na boisku przebywał do 74. minuty.

———————————————————————————————–

Pierwsze trafienie w obecnych rozgrywkach zanotował z kolei Thomas Swiatkowski, który bramkarza rywali pokonał już w 4. minucie spotkania. Niestety trafienie mającego polskie korzenie zawodnika nie dało wygranej jego zespołowi, który ostatecznie zremisował z Rot-Weiss Essen.

MSV Duisburg – Rot-Weiss Essen 3:3 (1:1)
Swatkowski 4, Daschner 47, 52 – Remmo 22, Tomiak 85, Scherr 90+2

Sędzia: Nico Fuchs
Widzów: 200

Żółte kartki: Uzun – Skuppin, Ekinjier

———————————————————————————————————

Najlepiej wspominać 5. kolejkę spotkań będzie zaledwie 17-letni Dominik Steczyk, który zdobył dwie bramki dla swojego zespołu przyczyniając się do zwycięstwa nad Wuppertaler SV (4:1).

Dla polskiego pomocnika było to trzecie trafienie w piątym występie w barwach VfL Bochum. Poprzednio trafił w meczu pierwszej kolejki.

VfL Bochum – Wuppertaler SV 4:1 (4:0)