fortuna

Piszczek nie boi się konkurencji w Borussii

W przyszłym sezonie, Oliver Kirch, będzie rywalizował z Łukaszem Piszczkiem o miejsce na prawej obronie Borussii Dortmund. Polak nie obawia się konkurenta i uważa, że rywalizacja z nim może przynieść tylko korzyści.

– Poznałem go w szatni, jak wszystkich pozostałych nowych w drużynie. Są to wzmocnienia, które będą dla nas konkurencją, której każdy potrzebuje. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy zdrowi. W piłce nożnej, wszystko może pójśc tak szybko – powiedział 27-latek w wywiadzie dla „Der Westen”.

Reprezentant Polski przyznał, że nie chce już rozpamiętywać klęski „biało-czerwonych” na EURO 2012, ale wyjście z grupy było w ich zasięgu.

– Ćwierćfinał był w naszym zasięgu. Potem przyszło wielkie rozczarowanie. Ale ten temat to już historia. Teraz patrzę w przyszłość – stwierdził obrońca.

Piszczek nie chce prognozować, które miejsce na koniec sezonu zajmie Borussia Dortmund, a tylko skupić się na dobrym przygotowaniu do rozgrywek.

– Ostatni sezon był znakomity. Ale to jest już przeszłość. Teraz znów wszystko zaczyna się od zera. Jest za wcześnie, aby coś prognozować, dopiero wznowiłem treningi. Chcemy się dobrze przygotować i razem rozwijać. Udało nam się to bardzo dobrze w dwóch ostatnich latach, a wyniki są dla wszystkich znane
– zakończył piłkarz BVB.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.