fortuna

Piotr Brożek rozwiązał umowę z Trabzonsporem

Jak donosi strona Kuzeyekspres.com.tr, Piotr Brożek nie jest już zawodnikiem Trabzonsporu Kulübü. Polski obrońca rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron z trzecim zespołem Süper Lig zakończonego niedawno sezonu.

Według nieoficjalnych informacji, głównym powodem zakończenia współpracy między klubem, a piłkarzem były wypowiedzi Polaka na temat tureckiego sztabu medycznego, których udzielił pod koniec maja.

– Bolała mnie kość strzałkowa, ale tureccy lekarze nie zrobili nawet prześwietlenia. (…) Miałem zakrzepicę w łydce. Dzisiaj już mogę o tym mówić spokojniej, ale wtedy nie było mi do śmiechu, bo problem był bardzo duży. Na tyle, że zagrożone było moje życie – powiedział Brożek w wywiadzie dla „Dziennika Polskiego”.

Kiedy słowa wypowiedziane przez 29-latka dotarły do Turcji, działacze Trabzonsporu od razu chcieli rozwiązać kontrakt z lewym obrońcą. Działacze uważali, że piłkarz naruszył dobre imię klubu. Porozumienie nastąpiło ponad miesiąc później i były zawodnik Wisły Kraków może szukać nowego klubu na zasadzie wolnego transferu.

Trzecią drużynę Süper Lig latem opuści także Paweł Brożek. Trabzonspor ogłosił listę numerów, w których będą występować zawodnicy pierwszego zespołu w przyszłym sezonie. W zestawieniu nie uwzględniono reprezentanta Polski, co oznacza, że napastnik będzie musiał zmienić zespół.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.