Paweł Czychowski, który w tym sezonie zadebiutował w barwach Lechii Gdańsk w Ekstraklasie, drugą połowę sezonu spędzi w Niemczech. 21-letni napastnik zostanie wypożyczony do Viktorii Köln.

Nowa drużyna wychowanka „Biało-Zielonych” występuje w Regionallidze West (IV poziom w Niemczech). Po rozegranych 19 spotkaniach drużyna plasuje się na 4. miejscu w tabeli tracąc do prowadzącego Rot Weiss Essen sześć punktów. Trenerem klubu z Kolonii jest od początku stycznia Tomasz Kaczmarek. Zaledwie 30-letni szkoleniowiec ma już bogate doświadczenie. Był między innymi asystentem Boba Bradleya, gdy ten prowadził kadrę Egiptu oraz norweski Stabæk IF. Z końcem roku wygasł jednak jego kontrakt i postanowił rozpocząć karierę jako samodzielny trener. Piłkarzami Viktorii są natomiast między innymi byli reprezentanci polskich młodzieżówek André Dej i Jakub Jarecki oraz posiadający paszport naszego kraju Markus Brzenska.

Czychowski świetnie spisywał się w tym sezonie w trzecioligowych rezerwach Lechii, gdzie w 15 meczach strzelił 12 bramek. Jego postawa została doceniona przez Jerzego Brzęczka, który w 19. kolejce Ekstraklasy wpuścił młodego napastnika na ostatni kwadrans meczu z Lechem Poznań. 21-latek wyjechał nawet z klubem na obóz do Turcji, lecz na kolejnym zgrupowaniu – w Hiszpanii – Polaka już zabrakło i podjęto decyzję o oddaniu go na wypożyczenie.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.