fortuna

Pietrzkiewicz zagra w kadrze Azerbejdżanu?!

Jak informuje serwis transfersport.pl, bramkarz Simurqa Zaqatala, Dawid Pietrzkiewicz otrzymał od działaczy piłkarskiej federacji Azerbejdżanu propozycję reprezentowania barw reprezentacji ich kraju.

24-letni Polak trafił do wicelidera azerskiej ekstraklasy latem poprzedniego roku. Wychowanek LKS Długie szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie i stał się mocnym punktem swojego zespołu. W 16 wiosennych spotkaniach wyciągał piłkę z siatki zaledwie 10-krotnie.

Świetna postawa polskiego golkipera nie uszła uwadze selekcjonera reprezentacji Azerbejdżanu, Berti Vogtsa. Niemiec nie ma w swojej kadrze żadnego klasowego bramkarza, dlatego zainteresował się Pietrzkiewiczem, który obecnie nie ma żadnych szans na powołanie do drużyny Waldemara Fornalika.

– Przyznam, że kiedy pierwszy raz usłyszałem o propozycji gry dla Azerbejdżanu, byłem bardzo zaskoczony. W czasie świąt długo nad nią myślałem. Z jednej strony jestem Polakiem i czuję się Polakiem, z drugiej jednak wielu piłkarzy znajdujących się w podobnej sytuacji reprezentuje barwy innych krajów. Gra w reprezentacji to zaszczyt
– przyznał 24-latek w rozmowie z transfersport.pl.

– Azerska liga w Polsce uznawana jest za egzotyczną, ale to oni, Ci egzotyczni, mieli swoją drużynę w fazie grupowej Ligi Europy, a nie my – dodał po chwili były zawodnik m. in. Polonii Warszawa.

Pietrzkiewicz nie jest jedynym polskim piłkarzem, który może w najbliższym czasie reprezentować barwy innego kraju. Propozycję gry w kadrze Wysp Owczych otrzymał Łukasz Cieślewicz i jak przyznał w rozmowie z naszym serwisem, zdecydował się ją przyjąć. Kiedy zostaną załatwione wszystkie formalności, Polak zadebiutuje w farerskich barwach.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.