Po ponad miesiącu siedzenia na ławce do bramki Baníka Ostrawa powrócił Dawid Pietrzkiewicz. Polak rozegrał 90 minut w spotkaniu ostatniej kolejki Gambrinus Ligi przeciwko FK Teplice. Mecz zakończył się remisem 1:1 (0:0).

24-latek ostatni raz wystąpił drugiego kwietnia w przegranej 2:3 potyczce z Viktorią Pilzno. Później przez sześć kolejnych meczów w bramce Baníka stał Vit Baranek.

W dzisiejszej rozgrywce wynik spotkania trzy minuty po zmianie stron otworzył Štěpán Vachoušek. W 56. minucie ręką w polu karnym zagrywał Václav Ježdík i sędzia wskazał punkt na oddalony o 11 metrów od bramki. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Davor Kukec.

Łukasz Zejdler niestety nie załapał się do meczowej osiemnastki na to spotkanie.

Baník zakończył sezon dopiero na 14. miejscu w tabeli (ostatnie niezagrożone spadkiem). Zespół z Teplic jest natomiast piąty.