FK Mińsk pokonało na własnym obiekcie FK Brześć 2:1 (0:1) W swoim drugim spotkaniu dla dzisiejszego zwycięscy debiutancką bramkę zdobył Paweł Wojciechowski. Polak strzelił gola na wagę zwycięstwa.

Polak wybiegł w podstawowym składzie drużyny z Mińska. Pierwsza połowa była słaba w wykonaniu gospodarzy i po 35 minutach gry stracili oni gola. Na listę strzelców wpisał się Ucha Gogoladze.

FK Mińsk odpowiedziało trafieniem w 62. minucie. Do wyrównania doprowadził Leonid Kowiel. Minutę później bramkę na wagę trzech punktów strzelił polski napastnik. Wojciechowski opuścił plac gry w 75. minucie. Zmienił go Andriej Razin.

Dzięki zdobytym dzisiaj trzem punktom FK Mińsk awansowało na piątą pozycję w tabeli białoruskiej ekstraklasy (27 punktów). Dzisiejszy pokonany jest ostatni z 15 „oczkami” na koncie.