Piotr Parzyszek zdobył swoją pierwszą ligową bramkę w barwach De Graafschap. Uczynił to w meczu 12. kolejki Eerste Divisie przeciwko FC Dordrecht. Drużyna polskiego napastnika przegrała jednak 3:4 (1:3).

Snajper jak zwykle rozpoczął pojedynek na ławce rezerwowych. Goście objęli prowadzenie w 16. minucie po trafieniu Jeffreya Rijsdijka. Dziesięć minut później drugiego gola dołożył Jeffrey Fortes. W 35. minucie kontaktową bramką popisał się Harrie Gommans. 120 sekund przed przerwą „Barany” ponownie wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Strzelcem został Lars Veldwijk.

W 57. minucie swoje drugie trafienie w meczu zaliczył Rijsdijk. W 61. minucie na murawie pojawił się Parzyszek, który zmienił strzelca gola dla gospodarzy. Młody zawodnik zaliczył „wejście smoka”, ponieważ już minutę po wejściu na plac gry trafił do siatki. Polak zasłynął już z owocnej gry zaraz po zmianie w swoim debiucie, kiedy to 120 sekund po zameldowaniu się na murawie zaliczył asystę. Jego dzisiejsza bramka nic nie dała, gdyż De Graafschap poległo 3:4 (1:3). W doliczonym czasie trafił jeszcze Soufian El Hassnaoui.

„De Superboeren” zajmują dziewiąte miejsce w tabeli drugiej ligi holenderskiej. FC Dordrecht jest wiceliderem.