VfL Osnabrück pokonało SV Darmstadt 98 1:0 (0:0) w meczu 11. kolejki 3. Fußball-Ligi. Całe spotkanie na ławce gości przesiedział Kacper Tatara, a w ekipie gospodarzy od 65. minuty grał Marcus Piossek, który strzelił zwycięskiego gola.

Pierwsza połowa była wyrównana i żadna z drużyn nie wypracowała sobie dogodnej sytuacji do strzelenia gola. W drugiej odsłonie wyglądało to znacznie lepiej, lecz swoich okazji nie wykorzystali Martin Hudec (56. minuta) i Simon Zoller (80. minuta). W 65. minucie na murawie zameldował się Polak, który zmienił Yannica Thiela.

Niedługo po wejściu 23-latek został ukarany żółtą kartką. Gdy wydawało się, że nastąpi podział punktów do siatki trafił Piossek. Świetnym długim wykopem popisał się bramkarz „Fiołków” Manuel Reimann, a do futbolówki dopadł pomocnik z Polski i pewnym uderzeniem pokonał dobrze dysponowanego dzisiaj Jana Zimmermanna. Jest to pierwsza bramka Piosska, odkąd przeniósł się do Osnabrück z Karlsruher SC.

VfL awansowało na trzecią pozycję w tabeli i ma na koncie już 22 „oczka”. Klub Kacpra Tatary spisuje się znacznie gorzej i z dziesięcioma punktami jest tuż nad strefą spadkową.