fortuna

Pierwszy gol Gurzędy dla Ouluna Palloseura

Oulun Palloseura pokonał na wyjeździe Helsingfors IFK 4:3 (3:2) w meczu 27. kolejki fińskiej Ykkönen. Ósme spotkanie ligowe w barwach OPS rozegrał Piotr Gurzęda. Polak strzelił swojego debiutanckiego gola.

Goście wyszli na prowadzenie w 10. minucie. Do siatki rywali trafił 25-letni obrońca z Polski. Już kilkadziesiąt sekund później na 0:2 podwyższył Leandro Costa. Ekipie ze stolicy Finlandii udało się strzelić kontaktową bramkę w 15. minucie. Jej autorem został Sami Okkonen.

W 24. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Costa. Tym razem trafił z rzutu karnego. Na to trafienie odpowiedział w 35. minucie poraz kolejny Okkonen. Szesnaście minut po zmianie stron hat-tricka skompletował 25-letni Fin, doprowadzając tym samym do remisu. Ostatnie słowo należało do klubu z Oulu. W 88. minucie decydujące trafienie zaliczył Leandro Costa.

Oulun jest piąty w tabeli z 38 punktami na koncie. Helsingfors plasuje się w strefie spadkowej (21 punktów).