FC Vaslui wygrało ze Steauą Bukareszt 3:1 (0:0) w spotkaniu 6. kolejki Liga I Bergenbier. Od pierwszej minuty u gospodarzy grał Piotr Celeban i strzelił gola w 59. minucie. Łukasz Szukała nie znalazł się w kadrze meczowej gości.

Po bezbramkowej pierwszej połowie obie ekipy ruszyły do ataku. Jako pierwsi gola strzelili zawodnicy z Bukaresztu, a dokładnie Alexandru Chipciu. Na odpowiedź Vaslui nie trzeba było długo czekać. Już osiem minut później Piotr Celeban zrobił to, z czego był znany w polskiej lidze, czyli zdobył bramkę. Polak trafił głową po rzucie rożnym.

W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Lucian Sânmărtean. Ostatecznie gości dobił w 88. minucie Marius Niculae.

FC Vaslui, mając w dorobku 11 „oczek” awansowało na czwartą pozycję w tabeli rumuńskiej ekstraklasy. Steaua Bukareszt ma dwa punkty więcej i jest wiceliderem.