W meczu 15. kolejki A-Jugend Bundesligi West Alemannia Aachen, której parę obrońców stanowili Maciej Szewczyk i Sebastian Tkacz, przegrała z młodzieżą Bayeru Leverkusen 1:3 (0:2). Jedyną bramkę dla gości strzelił ten pierwszy.

Obaj zawodnicy mają 18 lat i posiadają, zarówno polski, jak i niemiecki paszport. Na ławce „Aptekarzy” siedział natomiast 17-letni napastnik Jakub Jarecki. Bayer dominował przez cały mecz i po 33 minutach objął prowadzenie po golu Sinana Bakisa.

Już trzy minuty później było 2:0. Bramkę zdobył Mathias Hartwig. Dwanaście minut po zmianie stron trzecie trafienie dla gospodarzy zaliczył z rzutu karnego Leart Paqarada. W 90. minucie honorowe trafienie dla przyjezdnych zdobył Szewczyk. Jest to jego pierwsza bramka w barwach klubu z Akwizgranu.

„Stonki Ziemniaczane” są outsiderem rozgrywek. Udało im się uzbierać tylko cztery punkty. Ekipa z Leverkusen jest czwarta.