Vicenza Calcio zremisowała z Brescią Calcio 2:2 (1:0) w meczu 5. kolejki włoskiej Serie B. Jedną z bramek dla gości strzelił Bartosz Salamon, dla którego był to pierwszy gol w tym sezonie. Polak rozegrał 90 minut na pozycji stopera.

Oba zespoły rozpoczęły z dużym animuszem, jednak nieco lepsze wrażenie sprawiali zawodnicy gości. W 25. minucie Salamon zapoczątkował trójkową akcję z Daniele Corvią i Richardem Lásikiem, jednak dobrą akcję fatalnie wykończył ten ostatni.

W doliczonym czasie pierwszej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie. Niezatrzymywany przez nikogo Gianvito Misuraca dośrodkował z prawej strony do Dominique Malongi, który wykorzystał dobrą sytuację.

Trzy minuty po wznowieniu drugiej części gry padło wyrównanie. Salamon wykończył akcję Alessandro Budela oraz Andrei Caracciolo i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

W 55. minucie Brescia zdobyła kolejnego gola. Z prawego skrzydła piłkę w pole karne wrzucił Sebastian De Maio, a pojedynek główkowy z obrońcami gospodarzy wygrał Corvia i pokonał bezradnego Carlo Pinsoglio.

Goście nadal przeważali, jednak niespodziewanie w 79. minucie Vicenza strzeliła bramkę, jak się później okazało, na wagę remisu. Dwójkową akcję Gianvito Plasmati – Davide Gavazzi wykończył ten drugi, lobując Michele Arcariego.

Dzięki zdobytemu punktowi, Brescia awansowała na 12. pozycję w tabeli zaplecza włoskiej ekstraklasy. Vicenza, która zgromadziła na swoim koncie również pięć punktów, plasuje się o jedne miejsce wyżej.