Malmö FF pokonało w 11. kolejce szweckiej Allsvenskan Helsingborgs IF 3:0 (3:0). 65 minut w tym spotkaniu grał Ivo Pękalski. Pomocnik wpisał się na listę strzelców w 21. minucie meczu. Jest to jego pierwszy gol w tym sezonie.

W 14. minucie piłkę z prawej strony boiska po murawie dośrodkował Jiloan Hamad. Futbolówka znalazła się pod nogami Daniela Larssona, a ten bez zawahania uderzył prawą nogą tuż przy słupku. Druga bramka padła po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę „szczupakiem” umieścił w bramce Pękalski.

Cztery minuty później katastrofalny błąd obrony wykorzystał Mattias Ranégie. Obrońca gości nie zrozumiał się ze swoim, wychodzącym z bramki golkiperem. Obaj zawodnicy zderzyli się ze sobą, a piłkę głową uderzył Ranégie. Szwed nie miał na początku szczęścia, bo uderzyła ona w słupek. Zawodnik jednak cały czas biegł w stronę bramki i dobił z bliskiej odległości.

Pękalski opuścił boisko w 65. minucie. Zastąpił go Erik Friberg.

Malmö wskoczyło na drugą pozycję w tabeli (17 punktów). Helsingborgs jest 5. z 13 „oczkami” na koncie.