Bayer Leverkusen pokonał u siebie Fortunę Düsseldorf 3:2 (2:1) w niedzielnym meczu 10. kolejki Bundesligi. Jedną z bramek dla gości strzelił aspirujący do gry w reprezentacji Polski Adam Bodzek.

Gospodarze, w których kadrze zabrakło Sebastiana Boenischa, objęli prowadzenie w 16. minucie spotkania. Fatalną postawę pomocników Fortuny wykorzystał Stefan Kießling, który prostopadle podał do Sidneya Sama, a ten w sytuacji sam na sam z Fabianem Gieferem, przelobował bramkarza przyjezdnych.

Zespół z Düsseldorfu wyrównał pięć minut przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Axela Bellinghausena, strzał głową oddał Nando Rafael. Piłka odbiła się jeszcze od zawodnika Bayeru i wpadła do siatki.

Radość gości nie trwała długo, bowiem już minutę później gola zdobył Andre Schürrle, który skorzystał na nieporadności defensorów Fortuny i pewnie skierował futbolówkę do bramki.

W 65. minucie czerwoną kartką za brutalny faul ukarany został piłkarz gospodarzy – Simon Rolfes. Nie podłamało to jednak graczy Bayeru, którzy minutę później zanotowali kolejne trafienie, którego autorem był Gonzalo Castro.

Dziewiętnaście minut później kontaktową bramkę dla gości zdobył Adam Bodzek. Urodzony w Zabrzu pomocnik popisał się fantastycznym strzałem z ponad 30 metrów. To pierwszy gol 27-latka w tym sezonie.

Gości nie było jednak stać na więcej i spotkanie zakończyło się wygraną ekipy z Leverkusen, która awansowała na 4. pozycję w tabeli, wyprzedzając Borussię Dortmund. Fortuna plasuje się na 15. lokacie.