Simurq Zaqatala skorzystał z przerwy na mecze reprezentacyjne i rozegrał sparing z gruzińskim Dinamem Tbilisi. Azerski klub przegrał 2:3 (0:1), a jadną z bramek dla lidera Unibank Premyer Liqasi zdobył Marcin Burkhardt.

W podstawowym składzie gości wybiegło dwóch polaków – wymieniony powyżej Burkhardt oraz będący ostatnio w świetnej formie Dawid Pietrzkiewicz. Polak nie miał jednak szans przy bramce z rzutu karnego Francisco Muñoza. Popularny „Xisco” strzelił w prawy róg, natomiast były golkiper Banika Ostrawa rzucił się w inną stronę.

Pietrzkiewicz był bez szans również dwie minuty po zmianie stron, kiedy to pokonał go także Hiszpan, Mikel Álvaro. W 54. minucie indywidualną szarżą popisał się Giorgi Seturidze. Gruzin podał do kolegi, który z powrotem dograł mu w tempo i 27-latek strzelił na 3:0.

W 65. minucie sędzia podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł zdobywca trzech ligowych trafień z tego sezonu –  Marcin Burkhardt. Polak uderzył idealnie w „okienko” i zmniejszył przewagę Dinama do dwóch goli. Stan rywalizacji na 3:2 ustalił w 71. minucie Nicat Qurbanov.

Świetnie w tym spotkaniu spisywał się Dawid Pietrzkiewicz. Gdyby nie on, goście mogliby stracić więcej bramek.

Dinamo Tbilisi – Simurq Zaqatala 3:2 (1:0)