W 13. kolejce Süper Lig zmierzyły się ze sobą kluby, w których występują Polacy. W podstawowym składzie Trabzonsporu mecz rozpoczął Adrian Mierzejewski, natomiast od pierwszych minut w Eskişehirsporze grał Patryk Małecki.

W pierwszym kwadransie zdecydowanie dominowali gospodarze, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Ruuda Boffina. Jednym z najaktywniejszych zawodników w tym okresie był Mierzejewski.

Po piętnastu minutach sytuacja się wyrównała i przyjezdni również zaczęli atakować. W 26. minucie przyniosło to skutek. Rzut rożny wykonał były piłkarz Polonii Warszawa, lecz jego koledzy stracili piłkę. Szybki kontratak rozpoczął Małecki, który podał do Diego Ângelo, a ten wypuścił Diomansę Kamarę. Senegalczyk płaskim strzałem tuż przy słupku wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie.

Bardzo efektowna była sytuacja z 29. minuty. „Mały” otrzymał futbolówkę od klubowego kolegi i bez przyjęcia zagrał piętą do wbiegającego na wolne pole Necatiego Ateşa. Turecki snajper nie pomylił się w sytuacji sam na sam z Onurem Kivrakiem, lobując leżącego już rodaka.

Sześćdziesiąt sekund przed końcem pierwszej odsłony dogranie wypożyczonego z Wisły Kraków skrzydłowego skopiować chciał Adrian Mierzejewski, jednak do jego podania za późno wystartował Halil Altıntop i piłkę wybił były piłkarz Borussii Dortmund, Dedé. Reprezentant Polski miał jeszcze szansę w ostatniej akcji pierwszych 45 minut. Mocny strzał z rzutu wolnego zatrzymał się w rękawicach belgijskiego golkipera Eskişehirsporu.

W 58. minucie trener Ersun Yanal postanowił za wszelką cenę utrzymać korzystny wynik. W tym celu zdjął Patryka Małeckiego, a desygnował do gry nieco defensywniej usposobionego Mehmeta Güvena. Jego podopieczni nie zamierzali się tylko bronić. W 65. minucie piękną indywidualną akcję wykonał Servet Çetin i po okiwaniu czterech rywali trafił na 0:3.

Dziesięć minut później murawę opuścił Adrian Mierzejewski. Zastąpił go Marek Sapara. W 88. minucie świetną okazję do zdobycia honorowego gola miał Altintop, lecz nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony, będąc oddalonym o cztery metry od bramki.

„Bordo-Mavililer” są na szóstej pozycji w tabeli tureckiej ekstraklasy. Eskişehirspor Kulübü jest dziewiąty.