fortuna

Piech wyjedzie za granicę?

Arkadiusz Piech ma za sobą znakomity sezon w barwach Ruchu Chorzów. Ponadto napastnik został uznany przez ekspertów najlepszym zawodnikiem naszej ligi. Nic więc dziwnego, że Piechem interesują się mocniejsze kluby.

Kontrakt Piecha wygasa 30 czerwca 2013 roku. Ruch chcąc zarobić na 27-letnim napastniku, musiałby go sprzedać w tym okienku, żeby liczyć na sensowne pieniądze. Według portalu „transfmarkt.de” Piech wart jest 650 tys. euro, ale „Niebiescy” będą chcieć za swojego najlepszego piłkarza sporo więcej.

Rozmawialiśmy o przyszłości Arka w Ruchu. Zaczynają spływać dla niego pierwsze oferty. Pracujemy nad tym. Zastanawiam się, czy to nie jest dobry moment, żeby Arek spróbował swoich sił za granicą. Z drugiej strony z Polski też mamy fajne propozycje – mówi menedżer zawodnika.

Najbliżej pozyskania piłkarza wydaje się być Wisła Kraków. Krakowski klub już w zimie chciał wykupić Piecha, jednak na transfer nie zgodził się Ruch.

Menedżer zawodnika nie kryje jednak rozczarowania brakiem jego klienta w kadrze powołanej na EURO (Piech jest na liście rezerwowej).

Euro może wiele zmienić. W przypadku Arka mogło zmienić wszystko, gdyby został powołany do kadry. Zewsząd słyszę głosy, że pominięcie Arka to błąd Franciszka Smudy. Napastnik wicemistrza Polski, najlepszy piłkarz sezonu – i to nie głosami w sms-owej zabawie, ale w głosowaniu trenerów i kapitanów drużyn – powinien być teraz na zgrupowaniu reprezentacji. To przykre – mówi menedżer.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.