Robert Lewandowski strzelił pięć goli w wygranym 5-1 meczu 6. kolejki Bundesligi przeciwko VfL Wolfsbrg. Kapitan reprezentacji Polski pojawił się na boisku w 46. minucie spotkania, a swój festiwal strzelecki zaczął w 51 minucie. W zaledwie 9 minut strzelił 5 goli!

Polski napastnik rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, jednak niekorzystny wynik zmusił Guardiole do postawienia na Polaka. Lewandowski okazał się znakomitym jokerem, ustrzelił najszybszego hat-tricka w historii Bundesligi! Strzelenie 3 bramek zajęło Lewandowskiemu 202 sekundy. Szczególnej urody była ostatnia bramka, kiedy to efektywnymi nożycami pokonał Diego Benaglio. Były zawodnik Lecha Poznań ma na koncie już 99 goli strzelonych w niemieckiej ekstraklasie. W trwającym sezonie trafiał już 8-krotnie do bramki przeciwników.