Middlesbrough FC pokonało u siebie Sheffield Wednesday FC 3:1 (1:0) w meczu 16. kolejki Championship. Lukas Jutkiewicz wszedł z ławki i po raz piąty w obecnym sezonie trafił do siatki w meczu ligowym.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla gospodarzy i w 13. minucie objęli oni prowadzenie po trafieniu Justina Hoyte. Trzy minuty po przerwie wyrównał Gary Madine. Trafił on do siatki z bliskiej odległości, będąc na spalonym, którego sędzia nie zauważył.

Po godzinie gry „Boro” wrócili na prowadzenie. Do siatki trafił Ishmael Miller. W 66. minucie na placu gry pojawił się Jutkiewicz, który zmienił strzelca ostatniego gola. Dziesięć minut później 23-latek po raz piąty w tym sezonie pokonał golkipera rywali, ustalając wynik na 3:1.

Middlesbrough awansowało na fotel lidera Championship, jednak ma rozegrane jedno spotkanie więcej, niż drugie Crystal Palace. „Sowy” są na 20. pozycji.