fortuna

Piąty gol Jarosława Lindnera

Holstein Kiel zdeklasowało w dzisiejszym spotkaniu rezerwy FC Sankt Pauli. Podopieczni Thorstena Gutzeita wbili rywalom aż sześć bramek, nie tracąc przy tym ani jednej. Całe spotkanie rozegrał Jarosław Lindner, który strzelił gola.

Gospodarze byli lepsi w każdym aspekcie, ale pierwszą bramkę strzelili dopiero po 17 minutach gry. Do siatki, po dograniu polskiego napastnika i błędzie defensora gości, Williama Wachowskiego, trafił Marcel Schied. W 22. minucie było już 2:0. Florian Kirschke skapitulował po uderzeniu Marcela Gebersa. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Tim Siedschlag. Ekipa z Kilonii prowadziła do przerwy 4:0, gdyż w 31. minucie trafił jeszcze Casper Johansen. Przy tym trafiemiu asystował Lindner.

Po zmianie stron dominacja „Bocianów” nadal trwała i po dziesięciu minutach drugiej odsłony znowu wbili oni swoim rywalom gola. Tym razem strzelcem został Steve Müller. Wynik dzisiejszej, jakże jednostronnej potyczki ustaliła jedna z najlepszych postaci na murawie, czyli Jarosław Lindner.

Holstein wskoczyło na fotel wicelidera niemieckiej czwartej ligi. Duża w tym zasługa byłego napastnika Hannoveru 96, który zdobył w tym sezonie już pięć bramek w ośmiu spotkaniach. Druga drużyna „Piratów Ligi” jest dopiero dwunasta.

Regionalliga Nord – 9. kolejka
Holstein Kiel – FC St. Pauli II 6:0 (4:0)
Schied 17, Gebers 22, Siedschlag 24, Johansen 31, Müller 55, Lindner 73

Sędzia: Dennis Senning
Widzów: 3454

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.