Bardzo dobry mecz w barwach niemieckiego Preußen Münster rozegrał dziś Marcus Piossek. Klub byłego młodzieżowego reprezentanta Polski wygrał 4:2 (1:1) z Wacker Burghausen.

Piossek wybiegł w podstawowym składzie trzecioligowca. Miał duży udział przy pierwszym trefieniu. To po faulu na nim arbiter podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Dennis Grote. Chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę do remisu doprowadził Marco Holz.

W 50. minucie goście ponownie wyszli na prowadzenie. Po raz drugi rzut karny pewnie wyegzekwował Grote. 120 sekund później najsłabszy zespół 3. Fußball-Ligi również otrzymał rzut karny, dzięki czemu znowu wyrównał.

W końcówce przyjezdni zdołali rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. W 81. minucie samobójczą bramkę zdobył Tobias Schröck, a pięć minut później rezultat na 4:2 ustalił Marcus Piossek.