fortuna

Piąta bramka Kacpra Przybyłki

W 14. kolejce Regionalligi West 1. FC Köln II pokonało rezerwy Schalke 04 Gelsenkirchen 3:1 (2:1). W podstawowej jedenastce gospodarzy wybiegł Kacper Przybyłko i strzelił swoją piątą bramkę w sezonie.

Pojedynek lepiej rozpoczęli goście i w 14. minucie objęli prowadzenie za sprawą trafienia Juliusa Biady. W 32. minucie stan rywalizacji wyrównał Andreas Akbari.

120 sekund przed końcem pierwszej połowy do siatki trafił młody snajper z Polski. Wynik spotkania na 3:1 ustalił w 74. minucie Aias Aosman.

Druga drużyna „Kozłów” pnie się w ligowej tabeli. Po słabym początku sezonu, nastała seria sześciu meczów bez porażki. Obecnie z szesnastoma oczkami zajmują jedenastą pozycję. Schalke II ma trzydzieści punktów i jest czwarte.