W siódmej kolejce 3. Bundesligi VfL Osnabrück pokonało na własnym stadionie SpVgg Unterhaching 3:0 (1:0). W barwach gospodarzy 86 minut rozegrał Marcus Piossek. Dzięki temu zwycięstwu zespół Polaka prowadzi w tabeli.

Gospodarze objęli prowadzenie w 25. minucie gdy do siatki rywala trafił Zoller. Wynik ten utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron natychmiast do ataku ruszyli piłkarze VfL Osnabruck i już w 46. minucie na 2:0 podwyższył Glockner.

Na kolejnego gola kibice na stadionie musieli czekać dopiero do 84. minuty kiedy to bramki trafił Hudec i tym samym ustalił wynik spotkania. Dwie minuty później boisko opuścił Piossek, a zmienił go mający polskie korzenie, Daniel Latkowski.

Po tym zwycięstwie zespół Polaka prowadzi w tabeli z 16 punktami, jednak ma nad drugą Arminią Bielefeld tylko 2 „oczka” przewagi i jedno spotkanie rozegrane więcej.