Sławomir Peszko powrócił do 1.FC Köln i od razu pozytywnym akcentem przypomniał się kibicom z Kolonii. W swoim pierwszym meczu w tym sezonie polski skrzydłowy wpisał się na listę strzelców.

Spotkanie 1. FC Köln z FC Erzgebirge Aue rozpoczęło się dobrze dla gospodarzy, bowiem już w 3. minucie gola zdobył Yannick Gerhardt, a w 11. na 2:0 podwyższył Marcel Risse. Goście jednak szybko się podnieśli i kontaktowego gola trzy minuty później zdobył Taku Ishihara.

Marzenia gości o wyrównaniu przekreśliło ponowne trafienie Risse, w 24. minucie. Po zmianie stron FC Erzgebirge Aue zostało dobite przez Sławomira Peszkę, który w swoim pierwszym meczu po powrocie wyszedł w podstawowym składzie. Polak wpisał się na listę strzelców w 56. minucie.

Więcej goli w tym spotkaniu już nie padło. W 78. minucie na placu gry pojawił się Kacper Przybyłko, a Adam Matuszczyk cały mecz obserwował z ławki rezerwowych.