fortuna

Peszko zadowolony z przejścia do Wolverhampton

Sławomir Peszko został w czwartek wypożyczony do Wolverhampton Wanderers. Polski pomocnik nie ukrywa zadowolenia wynikającego ze zmiany klubu i zapowiada, że jego celem jest awans z zespołem do Premier League.

– Myślę, że „Wilki” są bardzo dobrym klubem, z bardzo dobrymi kibicami. Zwiedzałem w środę stadion i myślę, że wygląda świetnie. Zawsze chciałem grać w Anglii i nie mogę się doczekać na to wyzwanie. Ten zespół może mi pomóc i mogę stać się lepszym graczem – powiedział Polak.

Peszko, który przeniósł się do „Wilków” na zasadzie rocznego wypożyczenia z 1. FC Köln nie ukrywa, że jego celem będzie wywalczenie z drużyną promocji do Premier League.

– Wiem, że ten klub nie gra obecnie w Premier League, ale chciałbym spróbować pomóc mu w powrocie do elity, jeśli będzie to możliwe – wyznał 27-latek.

Wielkim zwolennikiem sprowadzenia 25-krotnego reprezentanta Polski był menedżer Wolverhampton, Stale Solbakken, który pracował z „Peszkinem” w Kolonii.

– To wielka szansa dla mnie, aby pracować w wielkim klubie, którego menedżerem jest osoba, którą bardzo dobrze znam z czasów gry w Kolonii. Z niecierpliwością czekam na współpracę z nim ponownie – stwierdził polski skrzydłowy.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.