Wygląda na to, że czołowy zawodnik polskiej Ekstraklasy, Sławomir Peszko w końcu dopiął wszystkie szczegóły kontraktu i doszedł do porozumienia z ostatnim w tabeli klubem Bundesligi.

Działaczom Lecha najwidoczniej nie udało się na wiosnę zatrzymać swojego czołowego pomocnika, a ten poszerzy kolonię polskich piłkarzy w najwyższej klasie rozgrywkowej Niemiec.

Peszko przeszedł testy medyczne w klubie z Kolonii (z których wynikło, że ma 4 nerki) oraz ustalił warunki kontraktu na mocy którego zostanie w Köln do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia o dwa lata jeżeli klub utrzyma się w lidze. „Peszkin” ma klauzulę odstępnego, będzie zatem kosztować tylko 500.000€, a to nie jest wielki wydatek dla klubu z Bundesligi. Dzisiaj Lech Poznań ma otrzymać ww. kwotę za piłkarza. Kiedy do tego dojdzie, Peszko stanie się piłkarzem FC Köln.

Szkoleniowiec Kozłów, Frank Schaefer komplementuje Polaka: „Szybki, zwinny, dobrze drybluje, potrafi grać po obu skrzydłach.”

Właściciel klubu, Franz-Josef Wernze również nie kryje zadowolenia z pozyskania piłkarza: „Peszko to zawodnik z perspektywami, cieszę się, że nam pomoże.”

Zarówno Schaefer jak i Wernze oczekują, że 2 stycznia Peszko pojawi się na obozie przygotowawczym FC Köln.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.