Kilka tygodni temu media informowały, że Lokomotiw Moskwa jest zainteresowany kupnem Lukasa Podolskiego i Sławomira Peszki. Polski skrzydłowy zdecydował, że na razie pozostanie w 1. FC Köln, ale nie wyklucza transferu latem.

Pomocnik zespołu z Kolonii potwierdził zainteresowanie rosyjskiego klubu nim i Lukasem Podolskim. Uznał jednak, że w Niemczech lepiej może przygotować się do Euro 2012.

– Zainteresowanie rosyjskich klubów jest, ale jak dotąd nie otrzymałem konkretnej oferty. Poprosiłem działaczy Lokomotiwu, aby poczekali do tego lata, gdyż nie nie chcę do podejmować decyzji przed Mistrzostwami Europy. W Kolonii mogę zawsze grać, właściciel i trener naprawdę wierzą w moje umiejętności. W lipcu będzie więcej czasu, aby rozważyć tą propozycję. Podolski? Myślę, że lubi Rosjan, ale nie powinienem wypowiadać się w jego imieniu – powiedział Peszko.

Niedawno informowaliśmy, że 1. FC Köln może nie chcieć pozbyć się Peszki. Powodem jest zapis w jego kontrakcie, który gwarantuje 50 procent z następnego transferu Franzowi Josefowi Wernze. Niemiec sponsorował transfer Polaka z Lecha Poznań.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.