fortuna

Peszko może zagrać w Serie A lub Premier Lidze

Wciąż nie wiadomo gdzie w nadchodzącym sezonie zagra Sławomir Peszko. Piłkarz na łamach „Piłki Nożnej”  wyznał, że chciałby występować w FC Koeln, ale ma też oferty z Rosji i Włoch.

W obu przypadkach to kluby, które kończyły ostatni sezon w pierwszej dziesiątce. Nazw nie chcę jeszcze zdradzać. Moim zdaniem to dobre, silne zespoły. Mam dużą nadzieję, że sprawa tego, czy zostanę w Kolonii, czy odejdę, wyjaśni się jak najszybciej.– powiedział Peszko

Zawodnik nie ukrywa sentymentu do niemieckiego klubu, w którym widzą go zarówno trener, Peter Stoeger jak i dyrektor sportowy- Joerg Jacobs. Największą przeszkodą w rozmowach wciąż jednak pozostaje wysokość obowiązującego jeszcze przez rok kontraktu Peszki.

To wspaniałe miasto, rodzina czuła się tam świetnie, ja zresztą też. Do dziś nie wiem, jak to się stało, że spadliśmy z ligi. Taka paka… Lukas Podolski, Sascha Riether, Michael Rensing. Już wtedy były jakieś problemy finansowe, co dla mnie jest trudne do pojęcia. Kolonia to jedno z najbogatszych miast w całych Niemczech, część ważnego landu i nie ma klubu w Bundeslidze. Trener Stoeger zapowiada, że celem jest awans, to samo powtarza mi Adam Matuszczyk.– zaznacza były reprezentant Polski.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.