Wolverhampton Wanderers na własnym boisku zremisowało w trzeciej kolejce Championship z Derby County 1:1 (1:0). W barwach „Wilków” 90 minut rozegrał były reprezentant Polski, Sławomir Peszko.

Wolves od początku spotkania kontrolowało przebieg gry. Już w 11. minucie Kevin Doyle mógł wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie po dobrym strzale głową.

Jednak 25 minut później napastnik Wolverhampton wykorzystał okazję do strzelenia bramki. Dobrą akcję Sławomira Peszki reprezentant Irlandii wykończył precyzyjnym strzałem.

Druga połowa także należała do gospodarzy. Szybcy skrzydłowi – Doumbia i Peszko – co chwila nękali obrońców gości.

W ostatnich dziesięciu minutach spotkania Derby zaczęło stwarzać sobie dogodne sytuacje do wyrównania. W ostatniej akcji meczu gola na 1:1 po rzucie rożnym zdobył wprowadzony kilka minut wcześniej Theo Robinson.