W pierwszym spotkaniu 1/16 Copa del Rey, Betis Sevilla uległ u siebie drużynie Almeríi 3:4 (0:3). Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Damien Perquis, który strzelił także gola dla swojego zespołu.

Większość spotkania przebiegało pod dyktando gości, który szybko wyszli na prowadzenie. Po zaledwie pięciu minutach prowadzili już 2:0. Mało tego, trafienie w 61. minucie sprawiło, że Almería praowadziła aż 4:0.

Jednak piłkarze z Sevilli nie poddawali się do samego końca, o czym świadczy końcowy wynik spotkania. Z przymróżeniem oka można rzec, że gospodarze zbyt późno zdecydowali się na odrabianie strat, zdobywając gole w 80., 86. i 90. minucie spotkania.