fortuna

Pękalski stracony dla reprezentacji Polski?

Wszystko wskazuje na to, że Ivo Pękalski nie będzie reprezentował barw reprezentacji Polski. Pomocnik Malmö FF został bowiem powołany przez selekcjonera reprezentacji Szwecji, Erika Hamrena, na Puchar Króla Tajlandii.

22-latek może otrzymać szansę debiutu już 23 stycznia w spotkaniu z Koreą Północną. Piłkarz nie ukrywa zadowolenia z tego faktu. – Cieszę się, że po raz kolejny zostałem doceniony przez Erika Hamrena i mam jego zaufanie – powiedział w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Urodzony w Szwecji zawodnik w przeszłości deklarował chęć gry w biało-czerwonych barwach, jednak ani poprzedni selekcjoner Franciszek Smuda, jak i obecny Waldemar Fornalik, nie wyrażali większego zainteresowania uzdolnionym pomocnikiem. Były trener Ruchu Chorzów przyznał tylko, że być może będzie obserwować go wiosną.

Jeżeli Pękalski zagra w kadrze Szwecji w najbliższych meczach, nadal będzie mógł jeszcze wystąpić w reprezentacji Polski. Stanie się tak dopiero wtedy, kiedy 22-latek zagra w spotkaniu o punkty. Trudno jednak spodziewać się, aby po debiucie w zespole „Trzech Koron”, gracz Malmö FF chciał jeszcze reprezentować barwy naszego kraju.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.