fortuna

Pękalski jeszcze nie teraz

Selekcjoner reprezentacji Polski – Waldemar Fornalik, w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” wyznał, że nie rozważał możliwości powołania do kadry pomocnika Malmö FF – Ivo Pękalskiego.

W piłkarskich kuluarach pojawiła się plotka, jakoby mecz Polska-Macedonia, mógłby być debiutem 22-letniego Pękalskiego w biało-czerwonych barwach.

Co prawda, ze względu na to, że spotkanie nie odbędzie się w terminie FIFA, powołania dostali wyłącznie gracze na co dzień występujący w polskiej ekstraklasie. Jednak liga szwedzka zakończyła już sezon, a sam Pękalski zadeklarował, że w każdej chwili gotów jest przerwać urlop w Ameryce Płd. i przyjechać na kadrę.

Trener rozwiał spekulacje – Członkowie poprzedniego sztabu szkoleniowego obserwowali Pękalskiego i nie byli nim zachwyceni – przyznał na łamach „PS” Fornalik.

Selekcjoner zaznacza także, że drzwi do polskiej kadry przed Pękalskim nie zamyka – Cóż, może to będzie moja największa pomyłka, ale na razie nie biorę go pod uwagę. Nie wykluczam jednak, że wiosną ktoś ze sztabu pojedzie go zobaczyć w akcji.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.