Chcąc podtrzymać szansę na awans do pierwszej Bundesligi- FC Koeln musiał koniecznie pokonać w poniedziałek broniący się przed spadkiem MSV Duisburg. Niestety spotkanie zakończyło się szczęśliwym remisem 1-1.

Na zakończenie trzydziestej kolejki II Bundesligi- na boisku w Duisburgu mogliśmy zobaczyć dwójkę Polaków: Adama Matuszczyka, który pojawił się w wyjściowym składzie zespołu z Koeln, oraz Kacpra Przybyłko, który wszedł w roli zmiennika w 78. minucie.

Goście dość szybko wyszli na prowadzenie. W dwudziestej trzeciej minucie meczy było już 1-0 dla przyjezdnych po celnym trafieniu 28- letniego- Thomasa Bröker’a.

Kiedy skromne prowadzenie FC Koeln wydawało się bezpieczne do ostatniego gwizdka sędziego, to zabójczą akcję w doliczonym czasie gry przeprowadziła drużyna gospodarzy, która rzutem na taśmę doprowadziła do wyrównania.