W dniu wczorajszym żadna z reprezentacji Polski nie zdołała ograć swoich rywali. Najbliżej było tej najważniejszej, dorosłej kadrze, lecz tylko remis z Czarnogórą sprawił, że mamy już nikłe szanse na awans do Mistrzostw Świata.

Podopieczni Waldemara Fornalika stracili bramkę jako pierwsi. Artura Boruca w 11. minucie pokonał Dejan Damjanović i musieliśmy odrabiać straty. Udało się to pięć minut później Robertowi Lewandowskiemu, jednak był to kres możliwości Polaków. Chwilę radości przeżyliśmy w doliczonym czasie gry, kiedy do bramki piłkę skierował Jakub Błaszczykowski, lecz arbiter słusznie gola nie uznał i po raz drugi w tych eliminacjach podzieliliśmy się punktami z Czarnogórcami.

Eliminacje Mistrzostw Świata
Polska – Czarnogóra 1:1 (1:1)
Lewandowski 16 – Demjanović 11

Sędzia: Björn Kuipers (Holandia)
Widzów: 45 652

Żółte kartki: Szukała, Glik – V.Božović, Vučinić, Kasalica, Džudović

W eliminacjach Mistrzostw Europy po raz pierwszy nasza młodzieżówka poznała smak porażki. Biało-Czerwoni ulegli na wyjeździe Szwedom 1:3 (1:2). Bramkę dla Polski zdobył w 10. minucie Kacper Przybyłko, ale później trafiali już tylko gospodarze. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Simon Thern, Branimir Hrgota i Mikael Ishak.

Eliminacje Młodzieżowych Misrzostw Europy
Szwecja U-21 – Polska U-21 3:1 (2:1)
Thern 15, Hrgota 21, Ishak 56 – Przybyłko 10

Sędzia: Georgi Kabakow (Bułgaria)
Widzów: 1 538

Żółte kartki: Hiljemark, Krafth – Wolski, Lewandowski, Linetty

Reprezentacja U-20 bardzo źle zainaugurowała Turniej Czterech Narodów. Duży udział w porażce z Niemcami miał Michał Koj – były gracz młodzieżowych drużyn Panathinaikosu Ateny, który już w 6. minucie ujrzał czerwoną kartkę. Osłabieni Polscy cztery minuty później stracili pierwszego gola. Do siatki trafił Maximilian Arnold. W drugiej połowie wyczyn ten powtórzył Sebastian Kerk i nasi zachodni sąsiedzi wygrali 2:0.