PEC Zwolle Mateusza Klicha w meczu rozgrywanym na rotterdamskim De Kui upokorzył faworyzowany Ajax Amsterdam pokonując mistrzów kraju aż 5:1 (4:1) tym samym po raz pierwszy w historii sięgnął po Puchar Holandii.

Spotkanie rozpoczęło się od małego skandalu. Po niecałej minucie gry, mecz został przerwany, z powodu odpalenia rac, które wylądowały w polu karnym Ajaxu. Tuż po wznowieniu gry pierwszą bramkę zdobył Ricardo van Rhijn, który oddał potężny strzał z okolic 30 metra, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki.

Gdy piłkarze Zwolle mieli wznowić grę na boisku znowu pojawiły się racę w związku z czym sędzia Bas Nijhuis postanowił przerwać mecz i zaprosił obie drużyny do szatni. Przerwa w grze trwała 22. minuty, a fani Ajaxu uspokoili się dopiero, gdy przemówił do nich Edwin van der Sar. Tuż po wyjściu na plac gry PEC wzięło się do odrabiania strat, Klich zagrał w środku pola do Jespera Drosta, który uruchomił Ryana Thomasa. Nowozelandczyk nie dał szans Vermeerowi doprowadzając do wyrównania. W 12. minucie „Niebieskopalczaści” już prowadzili, a drugą bramkę zdobył Thmas, który dobił strzał Maikela van der Werffa.

„Synowie Bogów” rzucili się do odrobienia strat ale to Zwolle wyprowadziło zabójczą kontrę tym razem w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się Guyon Fernandez. W 34. minucie ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie na 4:1 i z takim wynikiem drużyny schodziły z boiska na przerwę. W 50. minucie swoją dobrą dyspozycję potwierdził Klich, który zaliczył asystę przy swoim dośrodkowaniem z rzutu rożnego.

Wynikiem 5:1 zakończyło się spotkanie a Zwolle mogło zacząć świętować. Po raz pierwszy w historii sięgnęli po Puchar Holandii, a w przyszłym sezonie zagrają w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej.