Bayer Leverkusen pokonał w meczu sparingowym włoskie Udinese Calcio 3:0 (2:0). Na boisku, przez cały mecz, mogliśmy zobaczyć aż trzech Polaków. Wszystkich w drugiej połowie.

Pierwsza bramka padła dzięki dobrej akcji Sydneya Sama. 25-latek w decydującym momencie oddał piłkę Simonowi Rolfesowi, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Kolejne trafienie dla Bayeru Leverkusen należało do Stefana Kießlinga. Niemiecki napastnik w 36. minucie zakończył dobrze wyprowadzoną kontrę ze strony „Aptekarzy”.

Trzecią bramkę zawodnicy trzeciej drużyny Bundesligi strzelili w drugiej połowie. Heung-Min Son zachował zimną krew w sytuacji sam na sam.

Sebastian Boenisch pojawił się na boisku w 46. minucie i zmienił Konstantinosa Stafylidisa. Polski lewy obrońca miał dobrą okazję do strzelenia bramki. W 72. minucie postraszył Wojciecha Pawłowskiego uderzeniem głową.

Pawłowski zameldował się na placu gry po przerwie zmieniając Ivana Kelavę. Na placu gry, w 66. minucie, pojawił się także Arkadiusz Milik. Piotr Zieliński 90 minut przesiedział na ławce rezerwowych.