Według „Przeglądu Sportowego” napastnik Trabzonsporu Paweł Brożek może wkrótce opuścić tuecki klub. Polskiego napastnika obserwowali wysłannicy spadkowicza z Primera Division – Deportivo La Coruna.

Transfer do byłego mistrza Hiszpanii bardzo pomógłby Brożkowi w znalezieniu się w kadrze na Euro 2012. W tureckim klubie jest zaledwie rezerwowym, a selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda zapowiedział, że nie będzie powoływał piłkarzy, którzy w swoich zespołach nie grają regularnie.

Zainteresowanie Deportivo potwierdził menedżer byłego piłkarza Wisły Kraków. – Potwierdzam, że Deportivo zainteresowało się reprezentantem kraju. Do ustalenia zostały jeszcze pewne szczegóły. Wszystko powinno się rozstrzygnąć w najbliższych dniach – powiedział Robert Kiłdanowicz.

Jak dowiedział się „Przegląd Sportowy” Hiszpanie oferują za roczne wypożycznenie 200 tys. euro. Działacze Trabzonsporu żądają 150 tysięcy więcej. W przypadku chęci wykupienia Brożka Deportivo zapłaciłoby 2,7 mln euro. To o 700 tysięcy więcej, niż zimą Turcy zapłacili Wiśle Kraków.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.